Co to vlastně GreenCamp je?

GreenCamp je týdenní workshop pro studenty, kteří se aktivně zajímají o přírodu a ekologii a nebaví je pouhé sezení ve škole či u počítače. Během GreenCampu se snažíme aby si účastníci vyzkoušeli širokou řadu praktických činností, které jsou spjaty s poznáváním a ochranou přírody. Odchyty hmyzu, rozbory vzorků vody, fytocenologické snímkování ale i manuální práce, která je doplněna o pestrou škálu přednášek a diskuzí do kterých se může každý aktivně zapojit. O programu se více dozvíte na stránce Program.

Kdy a kde GreenCamp probíhá?

GreenCamp probíhá každý rok na jiném místě naší republiky a pokaždé je naším partnerem sdružení velkoplošně chráněných území EUROPARC ČR. Proto vybíráme místo pro GreenCamp vždy v blízkosti nějakého národního parku či chráněné krajinné oblasti. V roce 2009 jsme týden pobíhali v chladných roklích skalních měst NP České Švýcarsko, v roce 2010 pro změnu po vyhřátých stráních a vřesovištích NP Podyjí. V následujícím roce jsme se rozhodli uspořádat GC v trochu vyšších nadmořských výškách, v CHKO Jeseníky. Předposlední ročník proběhl na slunných stepích a slaniscích CHKO Pálava. A již pátý ročník Letní školy ochrany přírody se uskutečnil v červenci 2013 na jihu Čech v CHKO Třeboňsko. Zatím poslední ročník naší letní školy ochrany přírody se uskutečnil v roce 2015 již podruhé v národním parku Podyjí. Letošní ročník zavítá opět do Čech, dějištěm už 7. ročníku bude CHKO Broumovsko.

Pro koho je GreenCamp určen?

GreenCamp je určený pro všechny středoškolské studenty, kteří mají kladný vztah k přírodě, zajímají se o její ochranu a chtějí se dozvědět více o aktuálních problémech a trendech v této oblasti. Nezáleží na tom jestli píšete odborné články a jste schopni diskutovat o globálních problémech životního protředí v angličtině nebo jenom rádi chodíte do přírody a jste nadšeni z každé vám známé i neznámé rostliny či živočicha, GreenCampu se může zůčastnit každý, bez ohledu na jeho znalosti. Jedinou podmínkou je minimální věk 15 let.

Kdo GreenCamp organizuje?

GreenCamp organizují studenti a pedagogové z Katedry ekologie a životního prostředí UP v Olomouci. Jejich krátké představení si můžete prohlédnout na stránce Organizátoři. Na realizaci programu se kromě organizátorů budou podílet i zaměstnanci ze CHKO Broumovsko a dalších organizací.

Do kdy je možné se přihlásit?

Přihlášku je možné zasílat až do do vyčerpání ubytovací kapacity (20 lidí). Aktuální stav volných míst je uveden na stránce Přihláška. Po přijetí přihlášky vám obratem pošleme podrobné informace a krátký dotazník.

Kde budeme ubytováni?

V letošním roce využijeme ubytování na správě CHKO v Polici nad Metují. K dispozici nám bude celá budova s prostorným pokojem pro ubytování, plně vybavenou kuchyňkou a odděleným sociálním zařízením.

Jak se budeme stravovat?

Jako každý rok, stravování si bude každý účastník zajišťovat sám. V naší ubytovně je vybavená kuchyně a v Polici nad Metují je nespočet obchodů a restaurací.

Jaká je cena?

Účastnický poplatek je letos 1200 Kč. V této ceně jsou zahrnuty výdaje na ubytování, lektory, vybavení, materiály pro vás a tričko.

Po přihlášení je nutné zaplatit vratnou/nevratnou zálohu 500 Kč*, kterou je potřeba uhradit na účet GC.

* Záloha slouží k zaplacení zálohy za ubytování a zálohy za účastnická trička. Vratná je do 1. června. Po 1. červnu je nevratná.

Na koho se obrátit s dotazem?

S jakýmkoliv dotazem se neváhejte obrátit na hlavního organizátora Zdendu Mačáta.