Co to vlastně GreenCamp je?

GreenCamp je týdenní workshop pro studenty, kteří se aktivně zajímají o přírodu a ekologii a nebaví je pouhé sezení ve škole či u počítače. Během GreenCampu se snažíme aby si účastníci vyzkoušeli širokou řadu praktických činností, které jsou spjaty s poznáváním a ochranou přírody. Odchyty hmyzu, rozbory vzorků vody, fytocenologické snímkování ale i manuální práce, která je doplněna o pestrou škálu přednášek a diskuzí do kterých se může každý aktivně zapojit. O programu se více dozvíte na stránce Program.

Kdy a kde GreenCamp probíhá?

GreenCamp probíhá každý rok na jiném místě naší republiky a pokaždé je naším partnerem sdružení velkoplošně chráněných území EUROPARC ČR. Proto vybíráme místo pro GreenCamp vždy v blízkosti nějakého národního parku či chráněnné krajinné oblasti. V roce 2009 jsme týden pobíhali v chladných roklích skalních měst Národního parku České Švýcarsko, v roce 2010 pro změnu po vyhřátých stráních a vřesovištích Národního parku Podyjí. V následujícím roce jsme se rozhodli uspořádat v trochu vyšší nadmořské výšce, v CHKO Jeseníky. Loňský ročník proběhl na slunných stepích a slaniscích CHKO Pálava. Již pátý ročník Letní školy ochrany přírody se uskuteční od 7. - 14. července 2013 na jihu Čech v Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko.

Pro koho je GreenCamp určen?

GreenCamp je určený pro všechny středoškolské studenty, kteří mají kladný vztah k přírodě, zajímají se o její ochranu a chtějí se dozvědět více o aktuálních problémech a trendech v této oblasti. Nezáleží na tom jestli píšete odborné články a jste schopni diskutovat o globálních problémech životního protředí v angličtině nebo jenom rádi chodíte do přírody a jste nadšeni z každé vám známé i neznámé rostliny či živočicha, GreenCampu se může zůčastnit každý, bez ohledu na jeho znalosti. Jedinou podmínkou je minimální věk 15 let.

Kdo GreenCamp organizuje?

GreenCamp organizují studenti a pedagogové z Katedry ekologie a životního prostředí UP v Olomouci. Jejich krátké představení si můžete prohlédnout na stránce Organizátoři. Na realizaci programu se kromě organizátorů budou podílet i zaměstnanci ze Správy CHKO Třeboňsko a dalších organizací.

Do kdy je možné se přihlásit?

Přihlášku je možné zasílat až do do vyčerpání ubytovací kapacity (20 lidí). Aktuální stav volných míst je uveden na stránce Přihláška. Po přijetí přihlášky vám obratem pošleme podrobné informace a krátký dotazník.

Kde budeme ubytováni?

V letošním roce využijeme ubytování Botanického ústavu AVČR Třeboň a to na terénní stanici Lužnice (7 km od Třeboně). K dispozici nám bude celá budova s prostornými pokoji pro ubytování a plně vybavenou kuchyňkou a odděleným sociálním zařízením. Spaní je možné ve vlastních spacácích (nižší cena) nebo pod pronajatou peřinou a povlečením (vyšší cena - viz níže).

Jak se budeme stravovat?

Jako každý rok, stravování si bude každý účastník zajišťovat sám. V naší ubytovně je vybavená kuchyně a v Lužnici či Lomnici nad Lužnicí je několik obchodů a restaurací.

Jaká je cena?

Účastnický poplatek je letos 1100 kč pro ubytované ve vlastních spacácích, pro účastníky bez spacáku je cena 1400 kč. V této ceně jsou zahrnuty výdaje na ubytování, lektory, vybavení a materiály pro vás a tričko. Po přihlášení je nutné zaplatit vratnou/nevratnou zálohu 500 kč*, kterou je potřeba uhradit na účet GC (číslo účtu vám zašleme po potvrzení vaší přihlášky). * Záloha slouží k zaplacení zálohy za ubytování a zálohy za trička. Vratná je do 1. června. Po 1. červnu je záloha vratná pouze v případě závažných problémů, např. nemoc..

Na koho se obrátit s dotazem?

S jakýmkoliv dotazem se neváhejte obrátit na hlavního organizátora Zdendu Mačáta.